• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

DNI OTWARTYCH DRZWI - ZAPRASZAMY     29 maja 2018 r., godz. 17.00 – 19.00     13 czerwca 2018 r., godz. 17.00 – 19.00     Telefon do sekretariatu - 600205353

Co decyduje o przyjęciu do szkoły?

Złośliwi mówią, że kandydaci na uczniów naszej szkoły muszą znać na pamięć wszystkie teksty biblijne. Nie martwcie się, aż tak wymagający nie jesteśmy. Na decyzję o przyjęciu do szkoły składają się trzy elementy: odpowiednio wysoka średnia, rozmowa kwalifikacyjna i opinia proboszcza parafii, do której kandydat należy.

 

W jaki sposób objawia się charakter religijny szkoły?

Krążą pogłoski, że z kranów w naszej szkole płynie święcona woda. Chyba nie trzeba tego komentować. Z pewnością jednak wartości katolickie są dla nas bardzo istotne. Przed rozpoczęciem nauki (na początku pierwszej lekcji) i po jej zakończeniu (na ostatniej lekcji) każdego dnia odbywa się wspólna klasowa modlitwa.Raz w miesiącu uczestniczymy w szkolnej Mszy świętej. Jak w innych szkołach uczniowie biorą również udział w rekolekcjach, a chętni w czuwaniach i pielgrzymkach. 

 

Ilu osobowe są klasy?

W trosce o zapewnienie jak najlepszych warunków nauki, liczba w klasach z reguły nie przekracza szesnastu osób.

 

Jaki strój obowiązuje w szkole?

Uczniowie zobowiązani są do noszenia jednolitego, zapewnionego przez szkołę stroju, który składa się z bluzy (koloru bordowego dla gimnazjum lub granatowego dla liceum) oraz koszulki polo. Dodatkowo uczniów w szkole obowiązuje skromny i naturalny wygląd.

 

W jaki sposób zapewnione jest bezpieczeństwo uczniów w szkole?

Teren szkoły jest ogrodzony i monitorowany, w czasie trwania zajęć lekcyjnych jest niemożliwe opuszczenie szkoły oraz wejście na jej teren osób niepożądanych. Kameralny charakter szkoły, niewielkie liczebnie klasy zapewniają poziom bezpieczeństwa niespotykany w innych szkołach. Dbamy o przestrzeganie przez naszych uczniów zasad wzajemnego szacunku i kultury osobistej. Nasza szkoła szczyci się również wspaniałą współpracą pomiędzy uczniami gimnazjum i liceum. O bezpieczeństwie w naszej szkle świadczy również otrzymanie w roku 2004/2005 certyfikatu  „Bezpieczna szkoła” oraz ponownie w roku szkolnym 2012/2013.

 

Czy są w szkole jakieś koła zainteresowań?

Szkoła oferuje szeroki wybór kół, na których uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i  zdolności. Są to m.in.: koło matematyczne, informatyczne, chemiczne, biologiczne, filmowe, historyczne, strzeleckie, plastyczne i teatralne. Raz w tygodniu w ramach lekcji w-f prowadzone są również zajęcia na basenie. Do dyspozycji uczniów jest również boisko szkolne oraz kort tenisowy. W okresie zimowym (jeśli tylko pozwala na to pogoda) na płycie boiska organizowane jest sztuczne lodowisko.

 

Czy uczniowie szkoły biorą udział w konkursach i olimpiadach?

Tak, uczniowie naszego gimnazjum i liceum odnoszą sukcesy w konkursach, olimpiadach oraz innych formach rywalizacji międzyszkolnej. Wielu zdobyło tytuł laureata i przywilej zwolnienia z części testów gimnazjalnych i egzaminów maturalnych.

 

Jakie są formy kontaktu szkoły z rodzicami?

Uczniowie naszej szkoły otrzymują indeksy, dzięki którym rodzice mogą na bieżąco kontrolować postępy w nauce. Rok szkolny podzielony jest w naszej szkole na miesięczne okresy, po których odbywa się podsumowanie wyników oraz organizowane są spotkania z rodzicami.

 

Ile wynosi czesne za miesiąc nauki?

Czesne wynosi 460 złotych za miesiąc. Drugie dziecko z rodziny otrzymuje 50% zniżki. Obowiązuje również jednorazowe wpisowe w wysokości 400zł.

 

Jakie są możliwości wyjazdów ze szkołą?

Na początku roku szkolnego organizowany jest tradycyjnie kilkudniowy wyjazd. Jego głównym celem jest integracja społeczności szkolnej. Jest to świetna okazja dla uczniów do zawiązania przyjaźni.

W czasie roku szklonego organizowane są wyjazdy do teatrów, galerii sztuki i na koncerty muzyczne.  W ostatnich tygodniach nauki odbywają się również wycieczki klasowe (często w formie łączonej np. wyjazdy, w których bierze udział cała szkoła).

Dla uczniów liceum organizowany jest również spływ kajakowy, a zimą cała szkoła jedzie na kulig (jeśli pozwala na to pogoda).