• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

DNI OTWARTYCH DRZWI - ZAPRASZAMY     29 maja 2018 r., godz. 17.00 – 19.00     13 czerwca 2018 r., godz. 17.00 – 19.00     Telefon do sekretariatu - 600205353

26 września 2017 r., w Europejskim Dniu Języków, w auli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku zebrali się uczniowie z siedmiu szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych, by rywalizować w ramach II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego 'Are you listening?’. 

 

Formuła Konkursu ma na celu sprawdzenie umiejętności rozumienia ze słuchu w oparciu o materiały audio i audiovideo zaczerpnięte z Internetu. Są to fragmenty popularnych talk show, serwisów informacyjnych, filmów, piosenek oraz dialogów native speakerów, które cechuje naturalność językowa. Język angielski jest wszechobecny i często swobodnie przyswajany przez użytkowników gier online oraz miłośników muzyki i filmów anglojęzycznych. To właśnie ci młodzi ludzie mają największą szansę na powodzenie w tego typu zmaganiach. Oprócz osłuchania w języku angielskim muszą również wykazać się znajomością słownictwa i poprawnością zapisu.

W tegorocznej edycji Konkursu zwyciężył Antoni Małecki ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Miejsce drugie zdobyła Stephanie Gregorczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety, a miejsce trzecie należy do Filipa Aleksandrowicza ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Siegert z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego (brawo! :-) ). Komisja Konkursowa w składzie: Joanna Nowak (Gimnazjum nr 1 w Szczecinku) i Aleksandra Redlicka (Szkoła Języka Angielskiego "Old School of English”), podsumowała zmagania uczestników jako dość wyrównane. Często wyniki poszczególnych osób różniły się względem siebie o zaledwie jeden punkt. Poziom znajomości języka wśród uczniów jest wysoki, co skłania nauczycieli do intensywniejszej pracy z nimi. Warto jednak to robić i tym większa satysfakcja, gdy osiągają takie sukcesy. Nagrodzonym oraz ich opiekunom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za obecność na Konkursie. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Kornelia Jaczewska

 

IMG 4164   IMG 4197

IMG 4207   IMG 4217

IMG 4269