WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM


17 Oct 2018
 None    news

IMG_7219.jpg

W ubiegły piątek, 12 października, słowa „Wolność – kocham i rozumiem” nabrały szczególnego znaczenia dla uczniów naszej szkoły. Był to dzień otwarcia wystawy pamiątek z okresu międzywojennego - a więc po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. do roku 1939. Wystawa jest częścią projektu MEN „Godność, wolność, niepodległość” i stworzonego przez nas zadania „Po sąsiedzku z Bohaterami Niepodległości”. Podejmujemy to zadanie jako wyzwanie i szczególną lekcję historii i patriotyzmu w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Czytaj więcej...»

ZA NAMI JUBILEUSZ 20-LECIA SZKOŁY


25 Sep 2018
 None    news

IMG_6557.jpg

W minioną sobotę, 22 września, nasza szkoła świętowała 20-lecie istnienia. Długo przygotowywaliśmy się do tej pięknej uroczystości. Zjechali się absolwenci, przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice, a nawet całe rodziny kilkupokoleniowe.

Zaczęliśmy od uroczystej Mszy św. od godz. 12:00, odprawionej w kościele pw. Ducha św., której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. Po niej absolwenci i nauczyciele udali się do szkoły na spotkanie po latach. A spotkanie to mogłoby trwać i trwać, gdyby nie punkt kulminacyjny naszego uroczystego dnia, czyli część oficjalna w Kinie „Wolność", podczas której przedstawiliśmy historię szkoły zilustrowaną archiwalnymi zdjęciami i nagraniami oraz spektakl poetycki „Sygnały” oparty na utworze Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu uczniów i absolwentów (Julia Borkowska, Jakub Brusiło, Hanna Brusiło, Maria Czajkowska, Justyna Pałka, Zuzanna Siegert, Wiktor Szałwiński, Marta Wiese, Katarzyna Serement, Aleksandra Sroka) w reżyserii pani Marii Fedorowicz. Trzeba podkreślić, że spektakl bardzo zainteresował i poruszył publiczność, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.
Czytaj więcej...»

NASZ PROJEKT Z DOFINANSOWANIEM MEN!


07 Sep 2018
 None    news

Bez_nazwy.png

„Po sąsiedzku z Bohaterami Niepodległości” to tytuł zadania, które stworzyły nauczycielki z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego - Mariola Kowalczyk, Maria Fedorowicz, Anna Turek i Kornelia Jaczewska, w czerwcu br. w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”. Szczęśliwie, nasz wniosek spotkał się z pozytywnym odbiorem Ministra Edukacji Narodowej i przyznano nam dofinansowanie na realizację zamierzonych działań.Czytaj więcej...»